Drickakyl FSC1600H, 3 hängda dörrar
Artikelnummer: 15963
Leverantör: Tefcold
FSC1600H med lystop är ett perfekt val för affärer som vill utnyttja sitt begränsade utrymme på bästa möjliga sätt eller som vill minska energiförbrukningen jämfört med t.ex. kylar med öppen front. Spiralkondensorn är underhållsfri vilket förbättrar kylprestandan tillsammans med 2-skiktade glas och 2 interna fläktar. Den sparar även energi vilket innebär att det krävs mindre underhåll. Dörrglasen, hyllorna, LED-belysningen och ytan har förbättrats i allmänhet för att optimera visningen av produkterna. Du kan exempelvis ha olika hyllpositioner per dörr istället för en stor hylla – detta ger en mer flexibel produktvisning. Mitthyllorna är 535 mm breda. Sidohyllorna på båda sidor är 465 mm breda.
Bra att veta
Får plats med 1218st burkar á 330ml
Får plats med 714st flaskor á 330ml
Får plats med 714st PET-flaskor á 500ml
Datablad
Bredd: 1600mm
Djup: 730mm
Höjd: 2073mm
Vikt: 224kg
Effekt: 817W, 230V, 1-fas
Temperaturområde: +2°C till +10°C
Avfrostning: Automatisk
Belysning: Ja, LED
Hylla: 15 vita näthyllor 465/535x470mm